khaar 

Alba oblíbenců

Alba lidí, které má khaar v oblíbených
36 fotek, 16.9.2018, 20 zobrazení, 68 komentářů | architektura, krajina, příroda
střední vrch je výrazný čedičový kopec v lužických horách s krásným kruhovým výhledem. sousední ovčácký vrch je o rovných 30 metrů vyšší, ale výhledy z něj se otvírají pouze z luk na úpatí. jeho vrcholek je pokryt hustým bukovým lesem...
30 fotek, letos v srpnu, 5 zobrazení, přidat komentář | cestování, dokumenty, krajina, kultura, ostatní
Album 334
127 fotek, minulou neděli, 3 zobrazení, přidat komentář | cestování
47 fotek, letos v září, 52 zobrazení,
7 fotek, srpen až září, 73 zobrazení, 26 komentářů
Naše málá princezna bojovala s rakovinou plic,než měla obtíže nic jsme netušily,ale po pár injekcích se stav zlepšil.Bohužel,klid před bouří,nemohla jsem se na ní už dívat,zhoršovalo se to,neudržela stolici,nechodila ,nejedla,nepila :-( neměla jsem jinou možnost a musela jí nechat uspat,je to kruté,ale ulevilo se jí a nám také...za čas,ted to bolí,hodně moc.
25 fotek, 9.9.2018, 78 zobrazení, 61 komentářů
Na pláni u Fojtovic v Krušných horách překvapí dvě podivné řady kup z metagranitoidů. Kdo a za jakým účelem je tu nakupil netuším, ale přírodní útvary to určitě nejsou. Kupy metagranitů v okolí kóty Mohelnice patří k nejméně rekristalizovaným a deformovaným horninám tohoto území a prokazují přesvědčivě, že tyto vznikly deformací a metamorfózou prevariských granitoidů. Občas tyto horniny obsahují 1 - 2 cm velké kataklasty nezřídka karlovarsky zdvojčatělých K-živců. V těchto horninách se vyskytují xenolity tvořené převážně jemně až drobně zrnitou, křemenem a živci bohatou muskovit-biotitickou až biotitickou pararulou. Velikost pararulových xenolitů, vůči okolním metagranitům omezených většinou ostře, se pohybuje většinou od několika cm do několika dm. Mikroskopicky lze na těchto horninách výborně sledovat různé stupně metamorfní rekrystalizece jednotlivých minerálů a pozvolnou přeměnu metagranitů na ortoruly.
153 fotek, minulou sobotu, 2 zobrazení, přidat komentář | cestování
154 fotek, minulou sobotu, 2 zobrazení, přidat komentář | cestování
36 fotek, 24.5.2018, 14 zobrazení, 23 komentářů
CHKO Dunajské luhy mě už dlouho lákaly k návštěvě - roste tady vzácný vstavač štěničný a poblíž bydlí i můj skvělý kamarád a fotograf Vladko. Setkání to bylo opravdu vydařené, jak s kytkou, tak hlavně s Vladkem. Mimochodem, Vladkova maminka výborně vaří, dančí gulášek byl vynikající.... Dokonce i Fany, který mě doprovázel, byl tentokrát nadšený a s Vladkem si také rozuměl.

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.